Fudbaleri Radničkog izvukli „minimalac“ u Kruševcu

- -
0

U poslednjem meču 25. kola Prve lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 slavili su na gostovanju Trajalu u Kruševcu, rezultatom 1:0, i došli do vrednih bodova u borbi za opstanak, ali i nade da se nađu u plej-ofu.

Kragujevčani su do pobedonosnog gola stigli već u 10. minutu, kada je defanzivac Nikola Rađen sproveo odbitak u mrežu, posle udarca Stevana Kovačevića.

Potom su u potpunosti prepustili terensku inicijativu domaćinu, koji je imao nekoliko dobrih prilika, pogotovo u prvih 45 minuta, no gosti su bili koncentrisani u odsudnim momentima, pa su udarce zaustavili upravo Rađen i Aleksijević.

Radnički je sada deveti na tabeli, sa 34 boda, koliko je sakupio i Dinamo iz Vranja. Naredni meč Kragujevčani će igrati u nedelju, kada na „Čika Daču“ stiže četvrtoplasirana Kolubara iz Lazarevca.