Fudbaleri Radničkog izborili opstanak u Superligi

- -
3

Fudbaleri Radničkog 1923 izborili su opstanak u Superligi, pošto su u poslednjem kolu odigrali nerešeno sa ekipom Javora, u Ivanjici – 1:1. Pored Smedereva, koje je je već dugo prikovano za dno tabele, elitu napušta i BSK, koji je odigrao nerešeno sa OFK Beogradom – 1:1, a uprkos porazu od Hajduka iz Kule u poslednjem kolu (2:0), opstanak je izborio i Novi Pazar, zahvaljujući boljem skoru u međusobnim duelima sa timom iz Borče.

Kragujevčani su imali dobru šansu u 18. minutu, kada je posle centaršuta Slavka Marića sa leve strane Darko Spalević loše zahvatio loptu glavom.

Međutim, kapiten Radničkog se iskupio za promašaj u 42. minutu, kada je iskoristio ispuštenu loptu golmana domaćih Lazovića i rutinski zatresao praznu mrežu.

Konačan rezultat postavio je Borko Veselinović, u 67. minutu, kada je bio najviši u skoku posle prekida – 1:1.

Radnički je sezonu završio na 13. mestu, pa će se Superliga i sledeće sezone igrati na „Čika Dači“.