Fudbaleri Radničkog bez Superlige posle penala

- -
1

U finalnoj utakmici baraža Prve lige Srbije, fudbaleri Radničkog poraženi su na gostovanju ekipi Inđije, posle izvođenja jedanaesteraca (3:0), nakon što je u regularnom delu bilo 1:1.

Inđijci su u većem delu meča bili nešto konkretniji rival, ali su Kragujevčani ipak prvi došli u vođstvo. Igrao se 23. minut kada se Lukić u pokušaju da centrira okliznuo, a lopta je preletela golmana Prekovića i završila u mreži, za radost mnogobrojnih navijača Radničkog, koji su u velikom broju otputovali u Inđiju, sa pet autobusa, ali i u sopstvenoj režiji.

Međutim, njihov radost potrajala je samo 17 minuta, pošto je Srđan Dimitrov umakao čuvarima, zaobišao golmana Raičevića i poslao loptu u nebranjenu mrežu – 1:1.

U nastavku susreta Inđija je uputila još nekoliko udaraca, ali je Raičević uspešno odolevao, pa se pristupilo jedanaestercima.

Penal serija počela je odlično po Radnički, pošto je strelac jedinog gola za domaće, Srđan Dimitrov, prebacio gol. Međutim, odmah zatim Tomislav Todorović je očajno šutirao, a Preković lako zaustavio njegov udarac.

Ilić je probio led i nadmudrio Raičevića za vođstvo Inđije, a udarac Kovačevića zaustavila je prečka.

U trećoj seriji Raičević je pogodio stranu, ali je udarac Rogača bio isuviše precizan, dok na drugoj strani ovoga puta stativa nije bila saveznik Grbovića.

Prvu „meč loptu“ imao je Andrejić i uspešno ju je iskoristio, pa će se Inđijci za plasman u Superligu boriti kroz dvomeč sa Dinamom iz Vranja.