„Fenjeraš“ nadigrao „tigrice“

- -
0

zrk radnicki

U poslednjem kolu regularnog dela Superlige, rukometašice Radničkog poražene su na gostovanju poslednjeplasiranoj Vojvodina Minakvi (30:28), kojoj je ovo bio tek osmi bod.

Novosađanke su sve vreme bile u vođstvu, izuzev poslednjeg minuta prvog poluvremena, kada su „tigrice“ na kratko povele (15:14), ali se na odmor, ipak, otišlo uz nerešen rezultat (15:15). U drugom delu susreta domaće su nastavile u istom ritmu, pa se njihova prednost kretala od dva do pet golova.

Najzaslužnija za veliko iznenađenje bila je Jelena Zečević sa osam golova, dok su u poraženom timu najzapaženije bile Marijana Tanić sa devet pogodaka i Marija Todorović sa šest.

Ligaški deo Kragujevčanke su završile na drugom mestu, sa četiri boda zaostatka za Izvorom iz Bukovičke Banje, a takmičenje nastavljaju u plej-ofu, sa Izvorom, niškom Naisom i Železničarom iz Inđije. U plej-of „tigrice“ prenose bodove iz međusobnih duela sa pomenuta tri tima, sa kojima će se ponovo sastati po dvokružnom sistemu. U završnicu šampionata Izvor prenosi 13 bodova, Naisa 10, Radnički 8, a Železničar 2.

Vojvodina Minakva – Radnički 30:28 (15:15)

NOVI SAD – Dvorana: „Slana bara“. Gledalaca: 50. Sudije: Vladimir Knežić, Marko Pešić. Sedmerci: Minakva 6(3), Radnički 6(4). Isključenja: Minakva 6, Radnički 16 minuta.

MINAKVA: Ivanov (2 odbrane), Đukić 5, Maro, Zečević 8, Stanisavljević 5, Perić (6 odbrana), Berak, Dmitrović 6, Lazic, Nikolić 2, Rančić 4, Kojić, Golušin.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 2, Stojković, Prijović, Tanić 9, S. Radosavljević 3, N. Radosavljević, Radović 4, Stajković, Simić, Lukić, Risović (7 odbrana), Dukić, Tatar 1, Kulić 3, Todorović 6.