Ekonomac ubedljiv u derbiju kola

- -
0

ekonomac kocicU derbiju jedina dva tima sa maksimalnim učinkom, igrači Ekonomca savladali su ekipu VIK Naisusa, rezultatom 9:4, na parketu hale „Jezero“.

Već u drugom minutu povredio se prvi golman kragujevačkog tima i reprezentacije Srbije, Miodrag Aksentijević, pa je među stative otišao Đorđe Jovanović.

Prvi gol u novoj godini postigao je trenutno najbolji igrač Srbije, Mladen Kocić, u trećem minutu, ali samo dva minuta kasnije Veljković donosi gostima izjednačenje. Međutim, radost Nišlija nije dugo trajala, jer je već u sledećem napadu Slobodan Rajčević ponovo doveo studente u vođstvo, a minut kasnije u strelce se upisao i Janjić. Do odlaska na odmor „studenti“ su postigli još dva lepa pogotka. Najpre je Vesić maestralnim udarcem zatresao mrežu, a potom je Rajčević uputio projektil ka protivničkom golu. Na drugoj strani Tošić se postarao da njegov tim na odmor ode sa tri gola zaostatka – 5:2.

Na pogodak u drugom poluvremenu čekalo se sedam minuta, a onda su gosti u kratkom razmaku postigli dva pogotka, preko Kostića i Veljkovića, i prišli na samo gol zaostatka – 5:4.

Ipak, u 31. minutu uporni Rakić vraća Ekonomac na dva gola „viška“, a potom su ponovo bili precizni Vesić, Rajčević i Kocić, za konačnih „plus pet“.

Posle šest kola Ekonomac je usamljen na vrhu tabele sa 18 bodova, a u narednom kolu gostuje Kolubari u Lazarevcu.