Ekonomac u elitnoj rundi Lige šampiona!

- -
0

I u devetom nastupu u Ligi šampiona Ekonomac se plasirao u elitnu rundu, pošto je posle sinoćnjeg šokantnog trijumfa nad letonskim šampionom Nikarsom (2:1), večeras u „Jezeru“ savladao i ukrajinskog prvaka Hersona, rezultatom 4:2, i tako osigurao jedno od prva dva mesta, od ukupno tri koja vode u narednu fazu.

Zanimljivo da je protivničkui mrežu već u 41. sekundi načeo Brazilac Simi, koji je prethodno postigao pobedonosni pogodak u pomenutoj pobedi nad Nikarsom četiri sekunde pre kraja. Iskusni Brazilac Fumasa doneo je Ukrajincima izjednačenje, topovskim udarcem posle kornera u sedmom minutu (1:1), ali je ono kratko trajalo, jer je Rajčević umakao protivničkoj odbrani i sproveo loptu u mrežu posle kornera Ramića – 2:1.

Dva minuta pre odlaska na odmor vođstvo je uvećao Matijević, posle lepe akcije i proigravanja Lazarevića, da bi u 23. minutu Simi postigao i drugi pogodak, za najveću prednosti (4:1).

Nakon nekoliko odličnih odbrana raspoloženog golmana Momčilovića, gosti su u 33. minutu uspeli samo da ublaže poraz preko Čudnova, koji je tako postavio i konačan rezultat.

U prvom duelu drugog kola Sporting je bio ubedljiv protiv Nikarsa (7:1), pa će duel Kragujevčana i Portugalaca, u subotu od 20.30 časova, odlučiti prvaka grupe. Ovi rivali su izjednačeni na prvom mestu sa po šest bodova, uz bolju gol razliku Sportinga, pa će „studentima“ odgovarati samo pobeda. Duel Hersona i Nikarsa, u subotu od 18 časova, odlučiće o trećem članu TOP 16 faze.