Ekonomac u četvrtfinalu Kupa, finale u Kragujevcu

- -
0

ekonomac kocic (2)Ekonomac se plasirao u četvrtfinale Futsal kupa Srbije, pošto je u osmini finala savladao drugoplasirani tim Druge lige, čačansku Fontanu, rezultatom 6:3, na parketu Sportske hale „Mladost“, u Atenici.

„Studenti“ su poveli pogotkom Janjića u petom minutu, a samo minut kasnije vođstvo je udvostručio Vesić. U 13. minutu domaćin je uspeo da smanji, preko Milinkovića iz slobodnog udarca, ali samo dva minuta kasnije Rajčević vraća prednost od dva gola.

Posle šestog prekršaja Kragujevčana u samom finišu prvog poluvremena, Bjelić je sigurno sproveo kazneni udarac sa 10 metara, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 3:2 u korist izabranika Ivana Božovića.

Majstoru magične igre na petoparcu, Mladenu Kociću, bilo je potrebno samo 30 sekundi u drugom delu da posle serije lepih driblinga na efektan način savlada protivničkog golmana, a sve dileme oko pobednika otklonio je Grcić u 30. minutu – 5:2.

Do kraja susreta po jedan pogodak na obe strane. Ćetanović je savladao Milićevića, dok se na drugoj polovini terena u strelce upisao Surudžić.

Na sednici Odbora za hitna pitanja, održanoj juče u prostorijama FSS u Staroj Pazovi, odlučeno je da finale Futsal kupa Srbije bude odigrano 24. aprila, u kragujevačkoj hali „Jezero“.

Fontana – Ekonomac 3:6 (2:3)

Sportska hala „Mladost“ u Atenici. Sudije: Jakšić (Gornji Milanovac) i Marković (Guča). Strelci: 0:1 Janjić u 5, 0:2 Vesić u 6, 1:2 Milinković u 13, 1:3 Rajčević u 15, 2:3 Bjelić u 20 (10 metara), 2:4 Kocić u 21, 2:6 Grcić u 30, 3:5 Ćetenović u 31, 3:6 Surudžić u 40. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Fontana 6(2-4), Ekonomac 11 (6-5).

FONTANA: TEOFILOVIĆ, SPASOJEVIĆ, RISTANOVIĆ , STOJKOVIĆ , BJELIĆ, Marković, Milinković, Sejdić, Ćetenović . Nije igrao Melentijević. Trener Aleksandar Markeljić.

EKONOMAC: MILIĆEVIĆ , CVETANOVIĆ , SURUDŽIĆ , KOCIĆ , RAJČEVIĆ , Grcić , Bojović , Vesić , Rakić , Janjić. Nisu igrali: Radin i Jovanović. Trener Ivan Božović.