Ekonomac slavio u Pirotu

- -
0

ekonomac vesicU 17. kolu Prve futsal lige Srbije, Ekonomac je slavio kao gost ekipi Pirota, rezultatom 3:0.

Piroćanci, koji se bore za opstanak, pružili su žestok otpor izabranicima Ivan Božovića, u uzavreloj atmosferi dobro popunjene dvorane „Kej“, a u nekoliko navrata bili su u prilici da prvi povedu. Ipak, odlični Aksentijević i drugovi uspeli su da sačuvaju svoju mrežu, a potom preuzeli konce igre u svoje ruke, pa je Cvetanović preciznim udarcem sa oko 15 metara uspeo da odvede svoj tim na odmor sa golom prednosti – 1:0.

U nastavku susreta Božović je pružio šansu mladim igračima, pa je umesto Aksentijevića na gol stao Momčilović, dok su Radin, Vesić, Rakić i Simić dobili veću minutažu.

Najbolji strelac Ekonomca, Vladan Vesić, udvostručio je prednost u 29. minutu, a tački na i stavio je iskusni Borko Surudžić, osam minuta kasnije, posle solo prodora.

Već u sredu 24. u Kragujevcu se igra finale Kupa, a snage će odmeriti dve najbolje ekipe srpskog futsala Ekonomac i Marbo Intermeco.