Ekonomac poveo u polufinalu

- -
0

ekonomac kocicU prvom polufinalnom susretu plej-ofa, fudbaleri Ekonomca savladali su ekipu Kopernikusa u Nišu, rezultatom 2:1, i tako naravili veliki korak ka plasmanu u finale.

Ovi rivali pružili su gledaocima u „Čairu“ sjajnu predstavu, a neizvesnost je potrajala do samog kraja. Pogodak Jankovića iz kontranapada, u 12. minutu, stigao je kao kazna za nekoliko propuštenih prilika gostujućih igrača. Posle nagomilavanja prekršaja „studenata“, domaći su imali i šansu da udvostruče prednost pred odlazak na odmor, iz kaznenog udarca, ali nisu uspeli.

Samo tri minuta u nastavku igre bilo je dovoljno hrvatskom reprezentativcu Jakovu Grciću da poravna rezultat, posle uspešno izvedenog prekida – 1:1. Međutim, na preokret se čekalo sve do poslednjeg minuta, kada je maestralni Kocić doneo svom timu prednost pred revanš, koji je na programu u utorak, 14. aprila, od 20 časova.