Ekonomac „petardom“ na hrvatskog šampiona

- -
0

ekonomac benfika matijevic

Ekipa Ekonomca startovala je ubedljivom pobedom nad zagrebačkim Nacionalom (5:1), u Grupi 4 Lige šampiona, koja se igra u kragujevačkoj hali „Jezero“.

Iako krajnji rezultat to ne oslikava na najbolji način, „studenti“ su se dugo mučili. Do ranog vođstva došli su pogotkom azerbejdžanskog reprezentativca, Vitalija Borisova iz kontranapada u četvrtom minutu, za konačan rezultat prvog poluvremena.

Međutim, na startu drugog dela hrvatski predstavnik je izjednačio preko kapitena Tihomira Novaka. Tek u 34. minutu Ukrajinac Jevgen Valenko doneo je Kragujevčanima novu prednost (2:1), a u završnici pobedu su overili Nikola Matijević, Nikola Rnić i Borisov.

U uvodnom meču dana beloruski Lidselmaš nadigrao je Atinu 90 sa 3:1. Sutra od 18 časova sastaju se Belorusi i Hrvati, dok će u 20.30 Ekonomac ugostiti Atinjane.