Ekonomac osvojio Kup

- -
0

ekonomac kupFudbaleri Ekonomca osvojili su futsal Kup Srbije, jedini trofej koji im je nedostajao na domaćoj sceni, revanširavši se tako najvećem rivalu, beogradskom Marbo Intermecu – 5:2, za poraz iz prošlogodišnjeg finala.

Od samog starta „studenti“ su krenuli sa atacima, pa su Kocić i Rajčević već u prvom minutu na velika iskušenja stavili golmana gostiju Aleksu Antonića. Tri minuta kasnije i gosti su prvi put pripretili, preko Živanovića, koji je dobro šutirao, ali je Aksentijević još bolje intervenisao.

Kragujevčani su do vođstva stigli u petom minutu, kada je Mladen Kocić sjajno proigrao Slobodana Rajčevića, kome nije bilo teško da sa par metara smesti loptu u praznu mrežu. Domaći su mogli i da udvostruče prednost dva minuta kasnije, kada se posle proigravanja Janjića Grcić našao oči u oči sa golmanom gostiju, koji je bio uspešniji.

Kazna je odmah stigla na drugoj strani. Naime, posle duela Cvetanovića i Matijevića u kaznenom prostoru Ekonomca, sudija Radović dosudio je najstrožu kaznu, a siguran egzekutor bio je Marko Pršić.

Radost „kafedžija“ nije dugo trajala. Već u 14. minutu Rajčević se revanširao Kociću za asistenciju, a ovaj lepim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Antonića – 2:1.

Već u sledećem napadu Janjić je izašao sam ispred golmana gostiju, koji je je još jednom spasao svoj tim sigurnog pogodka. To umalo da se ponovo obije o glavu izabranicima Ivana Božovića dva minuta kasnije, kada su Milosavac i Matijević zasmetali jedan drugome i propustili lepu priliku za izjednačenje. Do odlaska na poluvreme i Pavićević je bio u dobroj poziciji, ali je šutirao tik pored stative.

Po povratku sa odmora viđena je po jedna dobra prilika na obe strane. Najpre je Pršić pogodio prečku, a potom je Rajčević, posle duplog pasa sa Surudžićem izašao sam ispred Antonića, ali je šutirao pored gola. Zatim je Kocić maestralno proigrao petom Grcića, koji je imao otvoren put ka golu, ali je šutirao pravo u Antonića.

U 30. minutu Marko Pršić je oborio sa leđa Vidana Bojovića, pa mu je sudija pokazao drugi žuti karton, a brojčanu prednost iskoristio je Slobodan Rajčević, topovskim udarcem u same rašlje.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Vidan Bojović u 34. minutu, kada je predriblao Antonića i poslao loptu u mrežu. Odmah zatim Pavićević je srušio Grcića u kaznenom prostoru, ali je raspoloženi golman Antonić odbranio penal Kociću, a potom i kazneni udarac sa 10 metara Slobodanu Rajčeviću.

Na drugoj strani i Aksentijević je sa nekoliko sjajnih intervencija pokazao zašto je jedan od najboljih golmana u Evropi, ali nije mogao ništa da učini u 39. minutu, kada je Željko Petrović postigao pogodak iz kontre, nakon što je Antonić odbranio penal i Grciću – 4:2.

Šlag na tortu dodao je Mladen Kocić, preciznim udarcem posle kontranapada, 32 sekunde pre kraja susreta.

Igor Janković, direktor sektora za bazični fudbal FSS uručio je pobednički pehar kapitenu Ekonomca, Vidanu Bojoviću.

Ekonomac – Marbo Intermeco 5:2 (2:1)

KRAGUJEVAC – Hala: Jezero. Gledalaca: 1.500. Sudije: Sreten Vasić (Niš) i Damir Radović (Beograd). Strelci: 1:0 Rajčević u 5, 1:1 Pršić u 8, 2:1 Kocić u 14, 3:1 Rajčević u 31, 4:1 Bojović u 34, 4:2 Petrović u 39, 5:2 Kocić u 40. minutu. Žuti kartoni: Cvetanović (Ekonomac), Pršić, Pavićević (Marbo Intermeco). Crveni karton: Pršić u 30. minutu (Marbo Intermeco). Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 9 (5+4), Marbo Intermeco 12 (4+8).

EKONOMAC: AKSENTIJEVIĆ 8, CVETANOVIĆ 7,5, SURUDŽIĆ 7,5, KOCIĆ 8,5, RAJČEVIĆ 9, Grcić 7,5, Bojović 7,5, Radin -, Vesić 7,5, Rakić 7,5, Janjić 8, Momčilović -. Trener: Ivan Božović.

MARBO INTERMECO: ANTONIĆ 8,5, PAVIĆEVIĆ 7, PRŠIĆ 8, ŽIVANOVIĆ 6,5, MILOSAVAC 6,5, Nikolić 6,5, Stanković -, Čizmar 6,5, Matijević 7, Petrović 7,5, Đorđević 6,5, Sakić –. Trener: Dejan Majes.

Igrač utakmice: Slobodan Rajčević.