Ekonomac najtrofejni srpski tim – peti put šampion Srbije

- -
0

ekonomac kupFudbaleri Ekonomca postali su najtrofejniji srpski tim, pošto su se po peti put, četvrti uzastopno, okitili titulom prvaka Srbije u futsalu, ubedljivo savladavši u revanš susretu najvećeg rivala, ekipu Marbo Intermeca, rezultatom 6:2.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, ali je dva pokušaja Živanovića odlično odbranio Miodrag Aksentijević.

„Studenti“ su u vođstvo došli iz prve ozbiljnije prilike, u petom minutu, kada je, posle duplog pasa sa Veseićem, Slobodan Rajčević iz drugog pokušaja uspeo da savlada golmana Antonića.

Tri minuta kasnije Kragujevčani su udvostručili prednost. Ovoga puta Rajčević se našao u ulozi asistenta, u uigranoj akciji iz prekida, a egzekutor je bio Mladen Kocić, koji je zatresao mrežu preciznim udarcem u desni ugao.

Ipak, odmah je Marbo uspeo da uzvrati. Posle solo prodora Pršića i smušene intervencije odbrane domaćih, lopta se odbila do Đorđevića kome nije bilo teško da postigne pogodak – 2:1.

Potom je Matijević oprobao šut u par navrata, ali je Aksentijević bio na visini zadatka. Odličnu šansu Beograđani su imali u poslednjem minutu, kada je Živanović pogodio stativu, a na drugoj strani Rajčević se našao oči u oči sa Antonićem, koji je bio uspešniji.

U nastavku susreta na terenu je postojala samo jedna ekipa. Ređale su se šanse igrača Ekonomca, koji su već na startu drugog dela zasluženo stigli do velike prednosti. Vođstvo je uvećao Slobodan Janjić u 23. minutu, a samo dva minuta kasnije Grcić je oduzeo loptu neopreznom Pršiću i matirao protivničkog golmana za 4:1.

Nisu posustajali Kragujevčani, pa su u 30. minutu posle maestralne akcije i asistencije Vesića ka Rajčeviću došli do nedostižnih 5:1.

Izabranicima Dejana Majesa nije preostalo ništa drugo nego da od 34. minuta zaigraju sa golmanom-igračem, što im se najpre isplatilo, pogotkom Matijevića, ali i obilo o glavu tri minuta kasnije, kada je Kocić oduzeo loptu protivniku i zatresao praznu mrežu.

Ekonomac – Marbo Intermeco 6:2 (2:1)

KRAGUJEVAC. – Sportska hala: „Jezero“. Sudije: Jakšić (G. Milanovac) i Božović (Kula). Strelci: 1:0 Rajčević u 5, 2:0 Kocić u 11, 2:1 Đorđević u 12, 3:1 Janjić u 23, 4:1 Grcić u 25, 5:1 Rajčević u 30, 5:2 Matijević u 34, 6:2 Kocić u 37. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8(4+4) Marbo 8 (5+3) .

EKONOMAC: AKSENTIJEVIĆ, CVETANOVIĆ, KOCIĆ, RAJČEVIĆ, JANJIĆ, Grcić, Bojović, Vesić, Simić, Rakić, Radon, Momčilović. Trener: Ivan Božović.

MARBO INTERMECO: ANTONIĆ, PAVIĆEVIĆ, PRŠIĆ, ŽIVANOVIĆ, MILOSAVAC, Bogdanović, Čizmar, Matijević, Petrović, Nikolić, Đorđević, Sakić. Trener: Dejan Majes.