Ekonomac nadomak elitne runde

- -
0

ekonomac-3

Posle zagrebačkog Nacionala (5:1), fudbaleri Ekonomca „ugostili“ su „petardom“ i grčkog šampiona Atinu 90 (5:2), na parketu hale „Jezero“, pa su se, bez obzira na ishod poslednjeg kola glavne faze, gotovo sigurno plasirali u elitnu rundu Lige šampiona.

Kragujevčani su do ranog vođstva došli preko Jovanovića u šestom minutu, ali su gosti preokrenuli golovima Papadopulosa u osmom minutu i Triantisa maestralnim udarcem u 12. (2:1).

Ipak, dva minuta kasnije izjednačio je Ramić, a pred sam odlazak na odmor Borisov je postavio stvari na svoje mesto (3:2). Sve dileme oko pobednika otklonio je Jovanović u 22. minutu, a drugi pogodak postigao je i Borisov u 38.

Pravo čudo bi trebalo da se desi, pa da „studenti“ sutra (20.30) izgube sa više od sedam golova razlike od beloruske Lide, koja je juče poražena od Nacionala (1:0). Jedino u tom slučaju, Belorusi i Hrvati bi prošli u narednu fazu, a Ekonomac ispao.