Ekonomac na korak od rušenja Barselone

- -
0

Fudbaleri Ekonomca bili su na korak od velikog iznenađenja i nadomak dugo sanjanog plasmana na „fajnal-for“ Lige šampiona, ali su u drugom kolu elitne runde ipak poraženi od Barselone, rezultatom 3:2 (1:1).

Samo 25 sekundi bilo je potrebno Brazilcu Simiju da dovede „studente“ u vođstvo i najavi još jednu fantastičnu predstavu svog tima (1:0). Njihova radost trajala je do sredine prvog dela, kada je odlični napadač Ferao iskoristio kiks protivničke posle kornera i sa metra udaljenosti smestio loptu u praznu mrežu, ujedno postavivši i krajnji rezultat poluvremena – 1:1.

U drugom poluvremenu Kragujevčani su zaigrali sa golmanom-igračem, što ih je koštalo posle jedne kontre u 27. minutu, kada je Adolfo bio precizan, ali je pet minuta kasnije Tales fantastičnim udarcem sa distance izjednačio – 2:2. Zanimljiva predstava viđena je i u nastavku, ređale su se šanse na obe strane, a Španci su do novog vođstva i najverovatnijeg plasmana na „fajnal for“ došli u 35. minutu iz polukontre koju je okončao Joselito.

Ekonomac se nije predavao, imao je i svoje šanse, pogotovo u samoj završnici, kada je jedan od najboljih svetskih golmana, Pako Sedano, odbranio projektile Rnića i Talesa.

Teoretski Kragujevčani još uvek imaju šanse za plasman u završnicu najelitnijeg evropskog takmičenja, ali je potrebno da Peskara večeras savlada holandski Knopunt, a onda i Barselonu golom razlike, što je malo verovarnoto. Ekonomac ovu fazu takmičenja završava utakmicom sa Holanđanima, u subotu od 17.30 časova.