Ekonomac dva puta vodio pa pretrpeo drugi poraz u Barseloni

- -
0

Posle ubedljivog poraza od domaćina turnira elitne runde Lige šampiona, Barselone (6:1), Ekonomac je u drugom kolu poražen i od ruske Ugre, rezultatom 3:2, iako je u dva navrata vodio.

Kragujevčani su poveli u 9. minutu preko Nikole Matijevića, a da timovi odu poravnati na poluvreme postarao se Nando u 18. minutu – 1:1.

Samo pet minuta po povratku sa odmora Slobodan Rajčević doneo je novo vođstvo „studentima“, ali je radost trajala samo do 30. minuta, kada je izjednačio Šajakmetov – 2:2.

I kada se činilo da će Ekonomac doći do prvog boda, Zijad Kupatadze je doneo ruskom timu ceo plen, samo 45 sekundi pre kraja.

Ovim porazom Kragujevčani su i definitivno ostali bez šansi da se nađu na završnom turniru, a ovogodišnju evropsku odiseju završiće u nedelju, susretom sa poljskom Bjelsko Bjalom.