Drugi poraz Radničkog od Partizana

- -
1

ok radnickiI u drugom polufinalnom susretu plej-ofa Viner štediše Superlige Srbije, odbojkaši Radničkog poraženi su od beogradskog Partizana, ovoga puta tek posle pet setova i 132 minuta igre.

Kragujevčani su bili bliži osvajanju prvog seta, ali pri rezultatu 24:22 nisu uspeli da iskoriste dve set lopte, što su domaći kaznili i serijom 4:0 stigli do vođstva (26:24).

Ipak, to nije sprečilo izabranike Dejana Matića da izjednače već u narednom periodu igre, tokom kojeg su u većem delu vodili sa šest poena razlike, sa koliko su i osvojili set (25:19).

U trećem setu „crno-beli“ su u potpunosti držali konce igre u svojim rukama. U pojedinim trenucima imali su i „plus šest“ (20:14), a gosti su uspeli samo da ublaže zaostatak – 25:21.

Četvrti set bolje su otvorili kragujevački odbojkaši, koji su poveli sa 5:2, ali je nedugo zatim Partizan izjednačio (6:6). Uspeli su gosti ponovo da se „odlepe“ i na drugi tehnički tajm-aut odu sa pet poena „viška“ (16:11), ali su Beograđani novom serijom ponovo poravnali rezultat – 17:17. Ravnopravna borba odvijala se sve do samog kraja, kada su gostujući odbojkaši bili prisebniji i uveli meč u taj-brejk – 25:23.

Međutim, na samom startu odlučujućeg seta Partizan je poveo sa 5:1, a Kragujevčani su u par navrata uspeli samo da priđu na „minus dva“. Na kraju, bilo je 15:11.

Najefikasniji bio je Ačelsandar Minić sa 23 poena, a odlično su ga pratili Marko Nikolić sa 19 i Ivan Steljić sa 16. U poraženom timu Vladimir Čedić je upisao 18, Nemanja Radović 16, a Nemanja Stevanović 14 poena.

Polufinalna serija sada se seli u Kragujevac, gde će Partizan već u sredu, od 18 sati, imati prvu šansu da izbori plasman u finale, a ukoliko tada ne uspe, četvrti meč igraće se 1. aprila. Eventualna majstorica na programu je 4. aprila, u hali „Šumice“.

Partizan – Radnički 3:2 (26:24, 19:25, 25:21, 23:25, 15:11)

Beograd – SC „Šumice“. Gledalaca: 350. Sudije: Kolarević i Lazarević. Trajanje meča: 132 minuta.

PARTIZAN: Minić 23, Popović, Pantić, Brđović 4, Palibrk 6, Steljić 16, M. Nikolić 19, Rajković (libero), Jokanović, Lopar, P. Nikolić 10, Jevtić (libero).

RADNIČKI: Ćirović 6, N. Stevanović 14, Jovanović 5, Radović 16, Perović 7, Vulović, R. Stevanović 6, Ilić 1, Ivović 4, Čedić 18, Blagojević 2, Pantelić (libero).