Dostojan otpor Radničkog lideru

- -
0

U 12. kolu Superlige Srbije, odbojkaši Radničkog pružili su dostojan otpor lideru šampionata, novosadskoj Vojvodini, ali su na kraju ipak ostali bez bodova – 3:1 (18:25, 25:15, 26:24, 25:17).

Kragujevčani su na svom parketu prilično lako dobili uvodni set, ali su se gosti odmah zatim revanširali sa kamatom.

Najzanimljivije bilo je u trećoj deonici, koja je bila i prelomna. Novosađani su od samog starta imali „plus četiri“, ali je Radnički sredinom seta uspeo da izjednači (13:13). Iako se Vojvodina ubrzo vratila na tri poena „viška“, domaći su preokrenuli u finišu (19:18), zatim imali i dva poena razlike (22:20), pa čak i set loptu na 24:23. Međutim, Vojvođani su tada vezali tri poena i na krilima bivšeg igrača Radničkog Radiše Stevanovića trasirali put ka pobedi.

Posle propuštene šanse da timu koji je do sada izgubio samo jedan meč otkinu makar bod, Kragujevčani su posustali u četvrtom setu, koji je gost olako dobio.

U ekipi Radničkog najefikasniji bili su Ivan Glavinić i Nemanja Stevanović sa po 15 poena, a dvocifreni je bio i Nemanja Opačić sa 11. Na drugoj strani prednjačio je Miran Kujundžić sa 16, Vitalij Sukinin dodao je 12, a Radiša Stevanović 9.