Debakl fudbalera Radničkog na „Čika Dači“

- -
0

Fudbaleri Radničkog 1923 doživeli su drugi poraz zaredom, u trećem kolu Prve lige Srbije, ovoga puta na svom terenu, protiv Dinama iz Vranja, rezultatom 4:0.

Po kišovitom i tmurnom vremenu, Vranjanci su poveli u 37. minutu, pogotkom Filipa Bajića iz kontranapada. Gostujući fudbaler je najpre iskoristio grešku Varjačića i uputio udarac sa ivice šesnaesterca, a zatim zahvaljujući smušenoj reakciji protivničkih defanzivaca došao do novog poklona iz odbitka, što je ovoga puta iskoristio i psotavio rezultat prvog poluvremena.

Samo devet minuta igre u nastavku susreta bilo je dovoljno gostima da dupliraju vođstvo. Posle kornera sa desne strane, Miloš Zlatković se našao „sam kao duh“ na tri metra od gola i rutinski glavom zakucao loptu u mrežu. Domaćim fudbalerima to isto nije pošlo za rukom, pa je kazna za dve šanse glavom stigla već u 65. minutu, kada je Davor Nedeljković majstorski lob pasom proigrao Mlađana Stevanovića, a ovaj na isti način prebacio loptu preko istrčalog golmana Savića – 3:0.

Gorkom ukusu poraza doprinela su i dva crvena kartona Kragujevčana u finišu susreta. Direktan crveni karton u 82. minutu zaradio je Zoran Popović, koji je bio najgrublji u opštoj tuči, a četiri minuta kasnije na ranije tuširanje morao je da ode i Stefan Filipović zbog drugog žutog kartona zbog preoštrog starta.

Posle nove serije grešaka kragujevačkih defanzivaca, šlag na tortu gosti su dodali preko Mladena Popovića u 89. minutu.

Vranjanci su tako ostali na čelu sa maksimalnim učinkom, dok je Radnički utonuo u donji deo tabele.

U narednom kolu Kragujevčani gostuju ekipi Bačke.