Cicibani Pirata najbolji u centralnoj Srbiji

- -
1

pirat cicibaniPlivači kragujevačkog Pirata osvojili su prvo mesto na Prvenstvu cicibana centralne Srbije, održanom u subotu, u Kruševcu, sa 6193 bodova, ostavivši tako iza sebe drugoplasiranu Dubočicu iz Leskovac za više od 2000 bodova, a trećeplasirani Niš 2005 za više od 4100.

Plivački klub Foka bio je deveti sa 988 poena, Radnički 12. sa 906, a Delfin 16. sa 633.

Pirati su osvojili i najviše medalja – 26 (11 zlatnih, šest srebrnih i devet bronzanih):
Teodora Joksić, bronza na 50 prsno.

Foka je do pobedničkog postolja doplivala tri puta. Ljubica Belić osvojila je zlato na 50 delfin i srebro na 50 slobodno, a drugo mesto pripalo je i Aleksi Đorđeviću na 50 leđno.

Medalje Radničkom donele su Mia Jovanović (srebro na 50 leđno) i Iva Ristović (bronza na 50 delfin), a dve bronze Delfinu Luka Karić (50 leđno) i Maja Stepović (50 slobodno).