Četvrta pobeda u nizu rukometašica

- -
0

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 19. kola super B lige za žene savladale ekipu Pirota rezultatom 29:27 (16:13). Kragujevčankama je to bio četvrti vezan trijumf.

Iako hendikepirana povredama i u skraćenoj rotaciji, ekipa Radničkog je ušla u utakmicu čvrsto rešena da nastavi najduži pobednički niz ove sezone, a ujedno i da se revanšira Piroćankama za minimalan poraz u jesenjem delu sezone.

Nikako Kragujevčanke nisu mogle da se rezultatski odlepe od upornih i kao osica brzih gošći iz Pirota sve do 22. minuta i pogotka Jasmine Kolak za velikih „plus pet“ (12:7). Kada se očekivalo da Radnički prelomi utakmicu, uporne gošće se serijom 5:0 potpuno vraćaju u meč. Nakon tajm auta šefa struke Kurandića, domaće igračice „blic-krigom“ odlaze na poluvreme vođstvom 16:13.

Drugi deo igre donosi rezultatsku klackalicu do 36. minuta, kada na semaforu stoji 20:16 za domaćina, međutim Pirot se velikom serijom 7:0 vraća u život i prelazi u vođstvo 20:23 u 47. minutu. Rešene da sačuvaju oreol nepobedivosti u svom domu, Kragujevčanke kreću na sve ili ništa.

Zagospodarila je svojim golom Jelena Pojužina, nadovezala se i Amina Hasanović, dok su se njihove saigračice bukvalno bacale na glavu za svaku loptu,što je rezultiralo izjednačujućim pogotkom mlađe od sestara Pojužina, Željanom za izjednačenje (25:25). Probale su gošće i igrom sa dva flastera na Kolakovoj i Veličkovićevoj, no ostatak ekipe predvođene kapitenom Tijanom Petrović i uz asistenciju ostalih igračica poslednjim atomima snage dolaze do nove pobede konačnim rezultatom 29:27, što je bio znak za veliko slavlje najmlađe ekipe u ligi.

Ovom pobedom Radnički je zadržao četvrto mesto na tabeli sa osvojenim 21 bodom.

U redovima Radničkog tradicionalno najefikasnija je bila Jasmina Kolak sa 12 pogodaka, dok se kod gošći izdvojila Gergana Grozdanović sa 7 postignutih golova.

Slede Uskršnji praznici, pa će se naredno 20. kolo odigrati za vikend 4. maja u kome Radnički gostuje lideru na tabeli, ekipi Vrbasa