Borac ubedljiv u „Jezeru“

- -
0

Košarkaši KKK Radničkog nisu uspeli da se ozbiljnije suprotstave lideru na tabeli, Borcu iz Čačka, koji je ubedljivo slavio u „Jezeru“, u meču 23. kola, rezultatom 107:78 (29:13, 21:22, 29:26, 28:17).

Čačani su nagovestili krajnji ishod već u prvoj četvrtini, ali je domaćin u drugoj četvrtini uspeo da parira protivniku, doduše samo igrom, ne i rezultatski. U drugom poluvremenu Borac je učinio pobedu još ubedljivijom.

Goste je do pobede predvodio reprezentativa Srbije, Ilija Đoković, sa 23 poena, a još petorica njegovih saigrača ostvarila su dvocifreni učinak. Na drugoj strani to je pošlo za rukom samo Nikoli Pavloviću (18 p, 9 sk, indeks 29), Orlandu Kolmanu (17p, indeks 20) i Strahinji Jovanoviću (16p, indeks 21).

Radnički je i dalje predzadnji, sa četiri pobede, jednom više od kraljevačke Sloge.