Atletičari Radničkog četvrti u Kupu, odlični i Mladenovići

- -
0

AK Radnicki

Posle prošlogodišnjeg srebra, atletičari Radničkog nisu uspeli da se ponovo domognu pobedničkog postolja u Kupu Srbije, pošto su u finalu, na Atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici osvojili četvrto mesto, sa 91 bodom.

Šampionsku titulu ubedljivo je u obe konkurencije odbranila Crvena zvezda. U muškoj kategoriji (290,5) je na pobedničkom postolju bila iznad Partizana (186) i Vojvodine (168,5).

Najviše bodova (12), Radničkom je doneo Lazar Anić, pobedom u skoku udalj (7,45m).

Drugi (11 bodova) su bili Marko Mišković na 110 prepone (14,72s), kopljaš Branko Pauković (69,98m) i Miloš Čović u bacanju kladiva (56,72m).

Četvrta mesta i po devet bodova osvojili su Stefan Marinković u skoku uvis (1,94m) i Nemanja Božić na 200 metara (22,27).

U trci na sto metara Aleksandar Stojanović bio je šesti (11,31s) – sedam bodova, Marko Vučurović osmi (11,33s) – pet poena, a Nemanja Bulajić 10. (11,38s) – tri boda. Deseti je bio i Nemanja Bulajić na 200 metara (22,84s).

Jedina predstavnica Radničkog u ženskoj konkurenciji bila je Ljubica Simović koja ja osvojila četvrto mesto na 100 metara (12,46s) i sedmo na duplo dužoj deonici (26,25s), što je njenom timu donelo 15 bodova i 15. mesto u generalnom plasmanu.

Atletski klub Park bio je 14. u konkurenciji seniora, sa 27 bodova. Milan Mladenović osvojio je sedmo mesto u skoku udalj (6,23m), a zatim drugo u troskoku (14,37), sa samo tri centimetra slabijim rezultatom od pobednika Nemanje Koviljca, iz domaćeg Sirmiuma. Njegov četiri godine mlađi brat, sedamnaestogodišnji Mihailo Mladenović, upotpunio je pobedničko postolje, osvajanjem treće pozicije (13,91m).