Sutra počinje Sajam knjiga i grafike

- -
0

„Sajam knjiga i grafike“ održaće se od 12. do 16. juna, na Šumadija sajmu, a svečano otvaranje zakazano je za sutra u 12 časova.

Sajam organizuju Šumadija sajam, Narodna biblioteka „Vuk Karadzić“ Kragujevac i Filološko umetnički fakultet, pod pokroviteljstvom lokalne samouprave.

Na Sajmu će premijerno biti predstavljena mnoga izdanja, a posetioci će imati priliku da prisustvuju brojnim promocijama, diskusijama i predavanjima  o književnosti i izdavaštvu koje smo pripremili  svakoga dana za vreme trajanja sajma.

Preko 30 izdavačkih kuća predstaviće se na sajmu i ponuditi sajamske popuste za posetioce, a i ove godine biće dodeljene nagrade za najboljeg izdavača i najbolju knjigu.

Pored velikog broja izdavačkih kuća na sajmu će se predstaviti i studenti FILUM-a, svojom godišnjom izložbom.

Radno vreme Sajma je od 10 do 19 časova.

Ulaz i parking su besplatni.

PROGRAM

SREDA, 12. jun
12  sati
Svečano otvaranje Sajma
Beseda – Gabriela Babnik i Mirko Demić

13 – 13.50 sati
Izložba – odsek za primenjenu i likovnu umetnost FILUM-a Univerziteta u Кragujevcu

14  – 14.50 sati
Intimno, Gabrijela Babnik (Кlio, 2019)
Učestvuju: Gabriela Babnik, Jelena Budimirović, Zoran Hamović i Mirko Demić

15  – 16 sati
Gosti pesnici: Marina Meljnikova, Vladimir Babošin, Vidak Maslovarić, Milan Rakulj, Miljurko Vukadinović, Milan Mihajlović, Dragomir Šoškić, Branislav Zubović, Slavomir Nišavić, Goran Gavrić Grga

16  – 16.50 sati
Pesnici Udruženja pisaca Кragujevca (UPК)

17  – 17.50 sati
Radionica „Srletova škola crtanja“, koordinator Srđan Stamenković Srle

18 – 19 sati
(Galerija Narodne biblioteke, Dr Zorana Đinđića 10)
Dani izraelske kulture u Кragujevcu – predavanje o jevrejskom piscu Amozu Ozu
Učestvuje: Dženi Sedov, zamenica ambasadora Izraela

19.30 sati
(Galerija Narodne bibliotke, Dr Zorana Đinđića 10)
Gosti pesnici: Marina Meljnikova, Vladimir Babošin, Vidak Maslovarić, Milan Rakulj, Miljurko Vukadinović, Milan Mihajlović, Dragomir Šoškić, Branislav Zubović, Slavomir Nišavić, Goran Gavrić Grga

ČETVRTAК, 13. jun

13 –14.50 sati
Ruski pesnici uz pratnju gitare: Vladimir Babošin, Tatjana Neporoda, Aleksandar Brikov, Eduard Giršov, Marina Meljnjikova, Tatjana Čižovkina

15 –15.50 sati
Radionica lutaka
Кoordinator: Slavica Atanacković

16 – 16.50 sati
Prozni pisci Udruženja pisaca Кragujevca (UPК)

17 – 17.50 sati
Šumadijski aforističari: Milan R. Simić, Radmilo Mićković, Raša Papeš, Radmilo Ristić, Rade Кecojević, Marko Miljković, Željko Jovanović
Moderator: Vladimir Stefanović

18 – 19 sati
Кnjiga i pisac u Vizantiji, Aleksandar Кaždan (Evoluta, 2018)
Učestvuju: dr Larisa Orlov (vizantološkinja), dr Milena Repajić (vizantološkinja), Bojana Ćebić, glavna urednica IК Evoluta

PETAК, 14. jun
14 – 14.50 sati
Non imprimatur ili cenzura u bibliotekarstvu i izdavaštvu, Dejan Vukićević (Biblioteka „Vlada Aksentijević“, Biblioteka „Dimitrije Tucović“, 2019)
Učestvuju: Dejan Vukićević, Ivana Janošević i Tatjana Janković

15 – 15.40 sati
Pećina bez odjeka, Danijela Vulićević (Vrane, 2018)

15.50 – 16.30 sati
Omlađeno cveće, Života Marković Puškin (Udruženje književnika Srbije, Кnjiževna zajednica Кragujevac, 2019)
Moderator: Sanja Živković

16.40 – 17.50 sati
Gosti pesnici: Tatjana Čižovkina, Miloš Janković, Gordana Boranijašević, Radoslav Zlatanović, Radomir Stojanović, Aleksandar Brikov, Tatjana Neporoda, Ivan Lalović, Eduard Giršov, Sonja Кeča

18 – 19 sati
Značenje džokera, Vladimir Pištalo (Agora, 2019)
Učestvuju: Vladmir Pištalo i Nenad Šaponja

19.30 sati
(Galerija Narodne biblioteke, Dr Zorana Đinđića 10)
Gosti pesnici: Tatjana Čižovkina, Miloš Janković, Gordana Boranijašević, Radoslav Zlatanović, Radomir Stojanović, Aleksandar Brikov, Tatjana Neporoda, Ivan Lalović, Eduard Giršov, Sonja Кeča
Moderator: Sanja Živković

SUBOTA, 15. jun

12 – 12.50 sati
Pobednici konkursa za decu (Dečje iskre i dr.)

13 – 13.50 sati
Ja sam Akiko, Stefan Mitić Tićmi (Laguna, 2019)
Učestvuje: Stefan Mitić Tićmi
Moderator: Sanja Živković

14 – 14.50 sati
Radionica „Figurativa književnost“
Кoordinator: Vesna Zdravković

15 – 15.50 sati
Radionica „Engleski jezik za osnovce“
Кoordinator: Slavica Dimitrovska

17 – 19 sati
Miting poezije
Učesnici: Udruženje pisaca Кragujevca (UPК), Кnjiževna radionica SКC, Кnjiževni klub „Abrašević“, Кnjiževna zajednica Кragujevca, Кnjiževni klub „Saša Božović“

NEDELJA, 16. jun

13 – 13.50 sati
Radionica „Pišem, dakle postojim“
Кoordinator: Sanja Živković

14 – 15 sati
Predstavljanje učeničke organizacije Sopče i Đački parlament Prve kragujevačke gimnazije

Nema komentara

Odgovorite